O bieżeństwie w lipcu

zniwa

Fot. ze zbiorów Adriana Kuprianowicza

Bieżeństwo.pl pojechało na wakacje tam, gdzie internet prawie nie dociera. Cieszy się złudzeniem, że ogórki rosną, maliny w lesie dojrzewają, zboże już czeka żniw, a poza tym nic się nie dzieje.

Czasem jednak i tu internet dotrze, a z nim świadomość, że sporo się dzieje. Czyli między innymi:

Nasza wystawa „Niezwykła historia zwykłych ludzi” jeździ po Podlasiu. Była pokazywana m.in. podczas jubileuszowego festiwalu „Z wiejskiego podwórza” w Czeremsze. Obejrzało ją mnóstwo osób, którzy dotychczas nie znali historii bieżeństwa 1915. (http://www.festiwalczeremcha.pl/wystawy) Wystawa była też prezentowana m.in. w bibliotece w Narwi, w Hajnowskim Domu Kultury.

Wywiad z Krzysztofem Marią Różańskim, zamieszczony na naszej stronie w dziale „Co nam zostało z bieżeństwa”, zainteresował Gazetę Wyborczą i został opublikowany na jej łamach; można go znaleźć tu: http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,18339954,wysiedlenie-do-rosji-trwale-podzielilo-parafie.html;

Radio Białystok zamieściło reportaż Agnieszki Czarkowskiej i Alicji Pietruczuk „Ludzie z podobną historią”  o potomkach bieżeńców (http://www.radio.bialystok.pl/reportaz/index/id/125391)

Nadsyłaliście prace na konkurs Jestem bo wrócili. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tych, które udało nam się już zobaczyć. Wkrótce napiszemy więcej na ten temat…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s