Ludzie recenzje piszą

ma_ruda_czytaTo cieszy. Bo czytają. Dodatkowo mają przemyślenia i refleksje, którymi się dzielą; próbując zarazić innych swoja pasją. Blogerzy książkowi.

Czasem ich wpisy podsyłają mi znajomi, czasem same wpadają w ręce. Czytam z ciekawością. I dzielę się tym, co przeczytałam u Czytających Ludzi.

http://maszeruj.blox.pl/2016/11/list.html – Bieżeństwo 1915” otwiera listę życzeń do Świętego Mikołaja. A więc Święty Mikołaj też dowie się o książce! Mam nadzieję, że uwzględni ją na liście nie tylko tego prezentowego zakupu.

http://marudaczyta.blogspot.com/2016/11/biezenstwo-1915-zapomniani-uchodzcy.html#more Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” czyta się świetnie mimo trudnego tematu, ogromu informacji, mnogości bohaterów i ich nazwisk. Autorka zebrała to wszystko w bardzo zgrabną i przystępną całość. Nie unika własnych komentarzy, stawia pytania, snuje przypuszczenia, wyraźnie czuć jej obecność podczas lektury – i to kolejna zaleta tej książki, ponieważ to podkreśla jej zaangażowanie w tworzenie tekstu, wyraźnie też czuć, że jest to ważny dla niej temat, bardzo bliski, że sama próbuje zrozumieć pewne fakty.”

http://dzieje.pl/ksiazki/biezenstwo-1915-zapomniani-uchodzcyIch historia znana jest nielicznym. Najlepiej znają ją rodziny – z bezpośrednich relacji. Teraz dzięki poruszającej książce bieżeńcy wracają do polskiej historii.”

http://recenzjeksiazek.natemat.pl/192969,biezenstwo-1915: „Pamiętajmy o bieżeńcach sprzed stu lat. Ich tragedia godna jest tego, by o nie pamiętać. Przynajmniej to możemy dla nich zrobić.”

http://wilkksiazkowy.blogspot.com/2016/10/aneta-prymaka-oniszk-biezenstwo-1915.htmlMimo tego, iż autorka stara się dowiedzieć i poznać losy również swojej rodziny, zachowuje ona obiektywizm opowiadanej historii. Można  wyczuć ciekawość poznania historii swoich bliskich co jest zupełnie zrozumiałe, ale nie stoi to w konflikcie w rzetelnym przygotowaniu książki”.

http://bernadettadarska.blogspot.com/2016/10/wykorzenieni-prymaka-oniszk-biezenstwo.htmlSzczególnie interesujące jest zwrócenie uwagi na specyfikę pamięci i zapomnienia. Codzienność opowiadana przez kobiety bywa często unieważniania przez narrację męską, skoncentrowaną na doświadczeniu wojny.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Ludzie recenzje piszą

  1. Bogda pisze:

    Przeczytałam jednym tchnieniem, potem drugi raz już na spokojnie. Bardzo, bardzo dobre wydanie. Swoich nazwisk nie znalazłam, może genealogii bedą jakie nowe to zacznę jeszcze raz. Gorąco polecam. Lektura świetna.

  2. maszeruj pisze:

    Bardzo mi miło, że się w tym zestawieniu znalazłam, mimo że książki jeszcze nie czytałam. Ale to tylko kwestia czasu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s