„Jestem, bo wrócili”. Głos potomków bieżeńców

Chodzi o poznawanie własnej historii i zrozumienie jej wpływu na nas, współczesnych. O przywracanie pamięci o bieżeństwie 1915, o którym przecież do niedawna oficjalnie się nie mówiło. O przygodę, jaką może dać podróż do przeszłości, wspólnie z innymi pasjonatami….

Stowarzyszenie OrthNet we współpracy z portalem biezenstwo.pl organizuje konkurs  dla  potomków bieżeńców – dorosłych, młodzieży i dzieci (osobne kategorie) a także dla grup (rodziny, klasy, grupy sąsiedzkie, itp.) pod hasłem „Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa”. Chodzi o poznanie swojej rodzinnej historii, odnalezienia pamiątek, zdjęć i dokumentów, a potem – stworzenie ciekawej opowieści, z wykorzystaniem zarówno multimedialnych jak i tradycyjnych technologii (organizatorzy zapewnią wsparcie techniczne oraz konsultacje). Nadesłane materiały staną się zalążkiem archiwum bieżeństwa, będą także publikowane w mediach.

Szczegóły wkrótce na stronie cerkiew.pl oraz biezenstwo.pl.

Projekt ten jest realizowany w ramach programu Patriotyzm Jutra, prowadzonego przez  Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Wesprzeć ten projekt może jeszcze każdy chętny – organizatorzy zbierają środki na jego realizację. Więcej informacji:  http://www.cerkiew.pl/index.php?id=3737&tx_ttnews[tt_news]=22011&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=d0226bfef43805bdb1caeb9b9f9c7eb7

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s